Posílání čtverců


Příprava balíku:Každý čtverec prosím začistěte, všechny konce vln řádně zauzlíkujte a odstřihněte (zvláště když se střídají různé vlny, tak jich tam je hodně). Každý 123čtverec potřebuje jeden ocásek cca 50 cm, (na přišití k ostatním čtvercům). Ocásek je potřeba ke čtverci přimotýlkovat kontrastní vlnou. Čtverce naskládáme na hromádky po deseti kusech. PROSÍM – čtverec nerolujte a nepřekládejte. Rozložené je naskládejte do hromádek. Každou hromádku převážeme vlnou nebo provázkem, což tamním dobrovolnicím usnadní počítání a organizaci sešívání.

DSC07962  Pokud v poslední hromádce je méně než deset, nevadí – taky svázat a přidat cedulku /nálepku, kolik jich tam je. Návleky na ruce a ponožky prosím take spárovat a svázat. Nazapomeňte přibalit ostatní upletené věci, jako čepice, svetry, hračky.

Prosím spočítejte všechny kusy, které da balíku dáváte a vyplňte vytištěnou tabulku z odkazu: Dokumentu Obsah balíku. Do této tabulky prosím taky vepište své jméno, zemi původu, atd. a vložte dovnitř do balíku. Rozbalování balíků bývá náročné a hektické. Proto vložený papír s informacemi o obsahu toto vybalování a třídění zaslaných věcí usnadní a zrychlí.

Než balík defitnitivně zabalíte, prosím podívejte na:

Maximální rozměry balíku podle České pošty: délka 105cm. Délka + 2x šířka + 2x hloubka musí být max. 200cm.

Do balíku se vejde cca 300-350 čtverců. Je potřeba je dobře zmáčknout 🙂

 Jak balík zabalit?

Čtverce (plus ostatní věci) prosím zabalte do balícího papíru, igelitového pytle nebo několikrát pevně omotejte plastovou fólií a izolepou. Je to lepší než balení do krabice, neboť se nemusíte přizpůsobovat jejím přesným rozměrům a navíc se  na kartóny a krabice opět váže dovozní poplatek navíc. Pokud však  nic jiného než krabici nemáte, tak ji jistě použijte a věci odešlete v ní.

Vždy jsem čtyři nebo pět hromádek zabalila do větších igelitových pytlíkůhromadka2  nebo pytlů na smetí a pořádně zmáčkla (lehla si na ně…), abych se zbavila vzduchu. Zalepila izolepou. Tím se mi rozměry každého pytlíku povedlo významně snížit. Pak jsem všechny pytle naskládala vedle sebe a hodněkrát přetáhla plastikovou fólií (takovou silnější a širší než je potravinová). Tím se mi zas ještě povedlo trochu vzduchu vymáčknout. V případě posílání pletených věcí narazíte spíše na problém s rozměrem balíku než s jeho váhou. Dobrou možností je použití vakuovacího pytle. Tím se velikost opravdu výrazně sníží.

Co do balíku ještě přidat?

Do balíku můžete přidat i další drobné věci, jako například ponožky, spodní prádlo, nátělníky. Prosím o věci novénepoužité, ale s odstřiženými cedulkami (jinak by opět byly věci zatíženy clem). Radost dětem udělají samozřejmě i plyšové hračky, pastelky, omalovánky, švihadla, dřevěné puzzle a podobné drobnosti. Jen prosím žádné „plastové blbosti“, které jsou na jedno použití a snadno se zničí, rozšlápnou, rozsednou…. Od svých dětí asi víte, co mám na mysli… Taky žádné sladkosti ani potraviny.

 

Co napsat zvenku?

Adresu:

Knit-A-Square
Private Bag X900
PO Bryanston 2021
Jižní Afrika     South Africa

Dále prosím, napište na svůj balíček viditelně a čitelně:

           BONA FIDE GIFT         FOR CHARITY

                      NO COMMERCIAL VALUE

Tím se říká, že v balíčku není nic k proclení a věci v něm  jsou určeny pro charitu. Pokud tam tato informace chybí, pak dobrovolníci v Jižní Africe musí zaplatit dovozní clo.

Adresa i text “No Commerical value…” jsou ve spodní části Dokumentu Obsah balíku. Stačí vytisknout a nalepit na balík.

Jak se dozvím, že balík dorazil na místo?

Každý měsíc je aktualizován seznam osob, jejichž balík dorazil, z jaké země a kolik kusů obsahoval. Najdete ho na strankách http://www.knit-a-square.com/squares.html (Lists of Squares). Tam si pak můžete dohledat své jméno. Je ale potřeba být trpělivý, doručení může trvat 2 i 3 měsíce.

Cena balíku a rozměry

Podrobný ceník najdete na stránkách České pošty nebo Vám informace poskytnou pracovníci  České pošty bezplatně na  tel. čísle: 800 104 410.

Maximální rozměry balíku: délka 105cm.

Délka + 2x šířka + 2x hloubka musí být max. 200cm.

Informace o a ceně dle ceníku České pošty z  2.2.2015:

Balík standardní ekonomický. Jižní Afrika patří do cenové skupiny 8.

1kg 400 Kč
2kg 459 Kč
3kg 517 Kč
4Kg 575 Kč
5kg 633 Kč
6kg 691 Kč
7kg 749 Kč
8kg 807 Kč
9kg 865 Kč
10kg 923 Kč

Neposílejte balík doporučeně, stačí obyčejně. Rovněž stačí poslat ekonomicky a ne prioritně, je to výrazně levnější.

Pokud po Vás na poště budou chtít, ať uvedete cenu/ hodnotu věcí v balíku,  prosím napište: 0 Kč /USD 0.

31 reakcí na Posílání čtverců

 1. Bohuslava napsal:

  Nápad je to velice dobrý, ale proč posílt jednotlivé zásilky do Jižní Afriky ? za 1 kg dle kalkulačky poštovného platného od 1.2.2015se má zaplatit u České pošty 2025,00 Kč při rozměru 20x20x20 cm? Nešlo by soustředit na určitém místě a poslat jako humanitární zásilku?

  To se mi líbí

  • Eva Adamkova napsal:

   Dobrý den paní Bohuslavo, nevím proč kalkulačka ukazuje cenu přes 2000 Kč. Dle našich zkušeností a ceníku čské pošty je cena zásilky cca 5 kg cca 600 Kč, viz stránka Posílání čtverců. Dále se v naší FB skupině právě řeší možnost společné dopravy zaštítěné ambasádou. Nevím, zda by to šlo poslat jako humanitární zásilku, nejsme žádná neziskovka nebo příspěvková organizace. Hezký den, Eva

   To se mi líbí

   • Gabriela Procházková napsal:

    posílám do Afriky již několikátý balíček na jinou akci, cena kolem 2000 Kč je, pokud je balíček pojištěn, pokud udáte jeho cenu, to pak není nic výjimečného, že jsem hradila i 2700 Kč poštovné. Takže posílat jako balíček bez udané ceny.

    To se mi líbí

   • Eva Adamkova napsal:

    Ano, souhlasím- balík se neposílá doporučeně, ale obyčejně. Cena se na něj neuvádí, aby se neplatilo dovozní clo. Cena balíku je cca 5 kg 630 Kč. Veškeré info najdete https://upletctverec.wordpress.com/posilame-postou/
    Hezký den, Eva

    To se mi líbí

  • Marie Tuháčková napsal:

   Mám uháčkováno 40 čtverců, jsem z Lanškrouna, můžete mi, prosím, zjistit kontakt na nejbližší sběrné místo, FB nemám.

   To se mi líbí

 2. Ludmila napsal:

  Je tu někdo z Českolipska. Ráda bych přispěla a něco vyrobila také.

  To se mi líbí

 3. Markéta Květoňová napsal:

  Dobrý den ráda bych se přidala, nejsem na FB, existuje již nějaká skupina v Karlových Varech, či okolí? Děkuji. Sama ráda informace rozšířím, děkuji, Markéta

  To se mi líbí

 4. Markéta Beránková napsal:

  dobrý den je na tuto akci nějaké časové omezení

  To se mi líbí

 5. Věra Procházková napsal:

  Dobrý den, mám už cca 70 čtverců, nejsem na FB, ale ráda bych se připojila k nějaké skupince v Poličce a okolí nebo v Brně. Děkuji – Věra

  To se mi líbí

 6. Zuzana napsal:

  dobrý den, prosím také o kontakt na sběrné místo, jsem z Kladenska, děkuji

  To se mi líbí

 7. Jitka Nagyová napsal:

  Dobrý den,
  ráda bych se též přidala, jsem z Opavy .. je někde poblíž nebo snad v Opavě přímo sběrné místo?
  Sice nepletu, ale háčkované snad nevadí a přijde také vhod 🙂 …
  Jitka Nagyová

  To se mi líbí

 8. Karin Liszková napsal:

  Píši za sestry ze sboru církve evangelické augsburského vyznání v Třinci, zda mohou být čtverce již sešité. Náš sbor plete tyto deky již 3 roky (dříve do Afriky, dnes na Ukrajinu-ale již sešité v počtu 56 čtverců). Do Afriky jsme deky posílaly přes sbor v Bratislavě, která je posílala na místo určení. Na Ukrajinu je v současné době odváží jeden sbor z naší církve osobně. Budu ráda já i ostatní sestry ze sboru, když dostanu odpověď a tuto budu moci tlumočit na našich schůzkách, které máme každé druhé úterý v měsíci. Jsme skupinka „starší generace – ochotné ruce“ a mimo jiné pleteme i obvazy pro malomocné ze Sněhurky nebo školské příze. Bůh ať žehná vaší práci.

  To se mi líbí

 9. Hana Malindová napsal:

  Dobrý den,
  ráda bych se přidala, jsem z Kutné Hory. Je někde poblíž sběrné místo?
  Děkuji Hana

  To se mi líbí

 10. Eva Douchova napsal:

  Dobrý den, paní Mancová, jsem z Františkových Lázní, ráda se k vám přidám. Eva Douchová
  eva.douchova@frantiskovylazne.cz

  To se mi líbí

 11. Monika Mrugová napsal:

  Dobrý den, nasbírala jsem v Chomutově a okolí již 6 krabic, přídá se někdo? Nezkoušeli jste oslovit např. člověka v tísní, zda by nebylo možné posílat v rámci jejich aktivit ? Jinak bych se zkusila zeptat .

  To se mi líbí

  • Eva Adamkova napsal:

   DObrý den paní Moniko. Člověka v tísni jsme oslovili, ale materiální pomoc nepřijímá a s dopravou nám není schopen pomoci. POkud byste ale měla nápad koho o pomoc požádat, jistě tak učiňte. Jinak, novinka – založili jsme spolek pro charitatiní pletení Šikovné ruce pomoci, z.s. Více info o naší činnosti najdete na http://www.sikovnerucepomoci.cz

   To se mi líbí

 12. Jaroslava Balounová napsal:

  dobrý den, máme 200 ks čtverců a krabici pletených ponožek.okres Domažlice-kraj Plzeňský.JE TU NĚKDE NĚJAKÉ ZBĚRNÉ MÍSTO? Obrátili jsme se na školy a školky,ale nic. Díky za jakékoli info

  To se mi líbí

  • Eva Adamkova napsal:

   Dobrý den paní Balounová, na Plzeňsku máme tato sběrná místa: Plzeň Šicí dílna Marková, DEPO2015, Presslova 14, Dana Marková, kurzysiti.plzen@seznam.cz

   Plzeň SVČ Radovánek, vrátnice pracoviště Pallova 52/19, 301 00 Plzeň
   Plzeň SVČ Radovánek, vrátnice pracoviště sady Pětatřicátníků 3, 301 00 Plzeň
   Plzeň SVČ Radovánek, vrátnice pracoviště Ledecká 23, 323 00 Plzeň
   Plzeň SVČ Radovánek, vrátnice pracoviště Komenského 42, 323 00 Plzeň
   Plzeň SVČ Radovánek, kancelář pedagogů pracoviště Petřínská 43, 326 00 Plzeň

   Výrobky lze také odeslat na adresu spolku: Šikovné ruce pomoci, z. s. , Dlouhoveská 1843/59, Hlučín 748 01.
   Děkujeme za vaši podporu.

   To se mi líbí

 13. Ludmila napsal:

  Dobrý den,
  ráda bych se přidala se svou troškou háčkování, prosím je sběrné místo v okolí Liberce?
  Děkuji L.Šimůnková

  To se mi líbí

  • Eva Adamkova napsal:

   Dobrý den, aktuálně máme jedno centrální sběrné místo: R.Štecová, Ovocná 7, Opava 746 01
   Je možno odesílat čtverce (zamačličkované, zamotýlkované), plus čepice, ponožky, rukavice, hračky – pro děti na Ukrajině a v Rumunsku. Děkuji za Vaši podporu.

   To se mi líbí

 14. Dobrý den,
  můžete mi, prosím, zaslat sběrné místo pro pletené čtverce v Kladně.

  S pozdravem a přáním hezkých dnů
  Za Baobab, z. s. Kristina Kánská

  To se mi líbí

  • Eva Adamkova napsal:

   DObrý den, aktuálně máme jediné sběrné místo: R.Štecová, Ovocná 7, Opava 746 01
   Pokud máte čtverců více (200 ks a více), pošlete prosím přímo na adresu Knit a Square do Jižní Afriky. Je to snadné a všechny info jak to udělat najdete zde na stránkách

   Prosím ještě, ujistěte se, že každá čtverece je začištěný (nelezou z něho kousky příze, uzlíky, atd.) a má jeden ocásek v délce 50 cm přimotýlkovaný v jednom rohu. Jen takovéto čtverce se dají snadno použít k sešití s ostatními do dek 🙂 Děkuji za Vaši podporu.

   To se mi líbí

 15. Irena napsal:

  Dobrý den, mám nachystané čtverce k odeslání a vzpomněla jsem si, že mám 2 staré lékárničky. Chtěla jsem se zeptat, jestli mohu k balíčku přidat obvazy, gázy apod. Moc děkuji za odpověď a přeji vše dobré! Irena

  To se mi líbí

  • Eva Adamkova napsal:

   Dobrý den, děkuji za Vaši vstřícnost paní Ireno, ale jistě neposílejte nic z lékarniček. Knit a Sqare distribuuje pouze pletené a háčkované věci. Děkuji.

   To se mi líbí

Zanechat Odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

WordPress.com Logo

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit / Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit / Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit / Změnit )

Google+ photo

Komentujete pomocí vašeho Google+ účtu. Odhlásit / Změnit )

Připojování k %s