Posílání čtverců


Příprava balíku:Každý čtverec prosím začistěte, všechny konce vln řádně zauzlíkujte a odstřihněte (zvláště když se střídají různé vlny, tak jich tam je hodně). Každý 123čtverec potřebuje jeden ocásek cca 50 cm, (na přišití k ostatním čtvercům). Ocásek je potřeba ke čtverci přimotýlkovat kontrastní vlnou. Čtverce naskládáme na hromádky po deseti kusech. PROSÍM – čtverec nerolujte a nepřekládejte. Rozložené je naskládejte do hromádek. Každou hromádku převážeme vlnou nebo provázkem, což tamním dobrovolnicím usnadní počítání a organizaci sešívání.

DSC07962  Pokud v poslední hromádce je méně než deset, nevadí – taky svázat a přidat cedulku /nálepku, kolik jich tam je. Návleky na ruce a ponožky prosím take spárovat a svázat. Nazapomeňte přibalit ostatní upletené věci, jako čepice, svetry, hračky.

Prosím spočítejte všechny kusy, které do balíku dáváte a vyplňte vytištěnou tabulku z odkazu: Dokumentu Obsah balíku. Do této tabulky prosím taky vepište své jméno, zemi původu, atd. a vložte dovnitř do balíku. Rozbalování balíků bývá náročné a hektické. Proto vložený papír s informacemi o obsahu toto vybalování a třídění zaslaných věcí usnadní a zrychlí.

Než balík definitivně zabalíte, prosím podívejte na:

Maximální rozměry balíku podle České pošty: délka 105cm. Délka + 2x šířka + 2x hloubka musí být max. 200cm.

Do balíku se vejde cca 300-350 čtverců. Je potřeba je dobře zmáčknout 🙂

 Jak balík zabalit?

Čtverce (plus ostatní věci) prosím zabalte do balícího papíru, igelitového pytle nebo několikrát pevně omotejte plastovou fólií a izolepou. Je to lepší než balení do krabice, neboť se nemusíte přizpůsobovat jejím přesným rozměrům a navíc se  na kartóny a krabice opět váže dovozní poplatek navíc. Pokud však  nic jiného než krabici nemáte, tak ji jistě použijte a věci odešlete v ní.

Vždy jsem čtyři nebo pět hromádek zabalila do větších igelitových pytlíkůhromadka2  nebo pytlů na smetí a pořádně zmáčkla (lehla si na ně…), abych se zbavila vzduchu. Zalepila izolepou. Tím se mi rozměry každého pytlíku povedlo významně snížit. Pak jsem všechny pytle naskládala vedle sebe a hodněkrát přetáhla plastikovou fólií (takovou silnější a širší než je potravinová). Tím se mi zas ještě povedlo trochu vzduchu vymáčknout. V případě posílání pletených věcí narazíte spíše na problém s rozměrem balíku než s jeho váhou. Dobrou možností je použití vakuovacího pytle. Tím se velikost opravdu výrazně sníží.

Co do balíku ještě přidat?

Do balíku můžete přidat i další drobné věci, jako například ponožky, spodní prádlo, nátělníky. Prosím o věci novénepoužité, ale s odstřiženými cedulkami (jinak by opět byly věci zatíženy clem). Radost dětem udělají samozřejmě i plyšové hračky, pastelky, omalovánky, švihadla, dřevěné puzzle a podobné drobnosti. Jen prosím žádné „plastové blbosti“, které jsou na jedno použití a snadno se zničí, rozšlápnou, rozsednou…. Od svých dětí asi víte, co mám na mysli… Taky žádné sladkosti ani potraviny.

 

Co napsat zvenku?

Adresu:

Knit-A-Square
Private Bag X900
PO Bryanston 2021
Jižní Afrika     South Africa

Dále prosím, napište na svůj balíček viditelně a čitelně:

           BONA FIDE GIFT         FOR CHARITY

                      NO COMMERCIAL VALUE

Tím se říká, že v balíčku není nic k proclení a věci v něm  jsou určeny pro charitu. Pokud tam tato informace chybí, pak dobrovolníci v Jižní Africe musí zaplatit dovozní clo.

Adresa i text “No Commerical value…” jsou ve spodní části Dokumentu Obsah balíku. Stačí vytisknout a nalepit na balík.

Jak se dozvím, že balík dorazil na místo?

Každý měsíc je aktualizován seznam osob, jejichž balík dorazil, z jaké země a kolik kusů obsahoval. Najdete ho na strankách http://www.knit-a-square.com/squares.html (Lists of Squares). Tam si pak můžete dohledat své jméno. Je ale potřeba být trpělivý, doručení může trvat 2 i 3 měsíce.

Cena balíku a rozměry

Podrobný ceník najdete na stránkách České pošty nebo Vám informace poskytnou pracovníci  České pošty bezplatně na  tel. čísle: 800 104 410.

Maximální rozměry balíku: délka 105cm.

Délka + 2x šířka + 2x hloubka musí být max. 200cm.

Informace o a ceně dle ceníku České pošty z  1.7.2017:

Balík standardní ekonomický. Jižní Afrika patří do cenové skupiny 8.

1kg 420 Kč
2kg 479 Kč
3kg 537 Kč
4Kg 595 Kč
5kg 653 Kč
6kg 711 Kč
7kg 769 Kč
8kg 827 Kč
9kg 885 Kč
10kg 943 Kč

Neposílejte balík doporučeně, stačí obyčejně. Rovněž stačí poslat ekonomicky a ne prioritně, je to výrazně levnější.

Pokud po Vás na poště budou chtít, ať uvedete cenu/ hodnotu věcí v balíku,  prosím napište: 0 Kč /USD 0.

Reklamy

Zanechat odpověď

Vyplňte detaily níže nebo klikněte na ikonu pro přihlášení:

Logo WordPress.com

Komentujete pomocí vašeho WordPress.com účtu. Odhlásit /  Změnit )

Google photo

Komentujete pomocí vašeho Google účtu. Odhlásit /  Změnit )

Twitter picture

Komentujete pomocí vašeho Twitter účtu. Odhlásit /  Změnit )

Facebook photo

Komentujete pomocí vašeho Facebook účtu. Odhlásit /  Změnit )

Připojování k %s